SVK | ENG

PRIPRAVTE SA NA MARATÓN CESTOVATEĽSKÝCH ZÁŽITKOV

Myslíte si, že vás Slovensko už nemá čím prekvapiť? Využite štart na maratóne v Košiciach a objavte skryté poklady malebnej krajiny pod Tatrami. K mnohým z nich to z Košíc budete mať len na skok. V najstarších opálových baniach na svete si v podzemí hrajúcom farbami vyskúšate ťažbu slovenského národného drahokamu. Uprostred stáročných bukov a jedlí si doprajete večerný piknik pod žiarou Mliečnej cesty, ktorú odtiaľto uvidíte voľným okom. V kráteri vyhasnutého vulkánu, ktorý patril k najväčším sopkám na Zemi, vás na prechádzku časom zláka „strieborné“ mesto s leskom UNESCO. A čo tak adrenalínový raft 12 km dlhým kaňonom v obklopení džungľovej zelene? Na Slovensku na vás nové cestovateľské zážitky čakajú na každom rohu.

kosicemarathon.com

REGISTRUJ SA UŽ DNES NA

Slovakia Travel - Dovolenka Na Slovensku Dobry Napad

MARATÓN CESTOVATEĽSKÝCH ZÁŽITKOV

10 DÔVODOV PREČO NEVYNECHAŤ MARATÓN V KOŠICIACH

NEMÁŠ
TO ĎALEKO

 

Pozri sa, že to nemáš vôbec ďaleko. Košice ležiace v srdci Európy sú rýchlo dostupné autom i vlakom a s jedným prestupom sa letecky dostaneš do viac ako 500 destinácií na celom svete.

Kosice International Airport

UNIKÁTNE
PRVENSTVÁ

 

Vstúpiš do mesta, ktoré ako prvé v Európe, už v roku 1369, získalo mestský erb. Dnes sa pýši i najstarším maratónom na starom  kontinente, v roku 2013 bolo Európskym hlavným mestom kultúry a za rok 2016 získalo titul Najlepšie európske mesto športu.

Start MMM

1924

PRAPOČIATKY
MARATÓNU

 

Ocitneš sa na miestach, kde maratónu tlieskajú desaťtisíce ľudí už od roku 1924 a olympijskí víťazi tu zbierali vavríny, keď ešte väčšina z nás nebola na svete. Iba Boston toho stihol prežiť viac.

PYLÓNY
SLÁVY

 

Zastavíš sa aspoň na chvíľu pri unikátnej Soche maratónskeho bežca a prečítaš si do bronzu vytesané slávne mená víťazov, ktorí dobíjali najvyššie maratónske méty na celom svete.

Socha_Maratonca

DomSvAlzbety

V TIENI
GOTIKY

 

Chvíľu ticha si budeš môcť dopriať v najväčšom gotickom chráme v tejto časti sveta. Dóm sv. Alžbety, ktorého počiatky siahajú do roku 1380, je dominantou skutočne rozsiahlej pamiatkovej rezervácie nevyčísliteľnej hodnoty.

Kunsthalle

UŽIJEŠ
SI KOŠICE

 

V predvečer štartu sa ocitneš v pulzujúcom prostredí mesta a jeho street art festivalu Biela noc (Nuit Blanche). Prichýlia ťa krčmičky a dobové reštaurácie so špecialitami miestnej i svetovej kuchyne.

SKVELÁ
TRAŤ

 

V nedeľu sa postavíš na jednu z najrýchlejších tratí na svete, koncipovanej pre IAAF majstrovstvá sveta v polmaratóne v roku 1997. Pobežíš v stopách tých najslávenejších bežcov maratónskej histórie, pobežíš so šancou prepísať svoje osobné rekordy.

Bezci MMM Jakabov

Divaci MMM

MAGICKÁ
ATMOSFÉRA

 

Budeš ňou očarený. Nenájdeš veľa maratónov na svete, kde takmer každý obyvateľ mesta stojí na trati a neúnavne povzbudzuje tisíce bežcov od štartu až do cieľa. Košičania maratónu rozumejú a milujú ho.

Registracia

VŠETKO
NA DOSAH

 

Zistíš, že všetko je na dosah. Z registrácie na štart, z cieľa pod sprchy a do bazéna alebo do pohodlia hotelovej izby. Väčšinu týchto dôležitých bodov nájdeš skutočne takmer na dosah od štartovej a cieľovej brány.

NEMUSÍŠ
BYŤ SÁM

 

Ak nerád cestuješ sám a hľadáš program i pre svojich blízkych, potom kultúrne i historické pamiatky, komfortné košické hotely, ale aj výber z rôznych  bežeckých disciplín môžu byť tou rozhodujúcou inšpiráciou.

Minimaraton

VIDÍME SA
2. októbra 2022

REGISTERUJ SA UŽ DNES
kosicemarathon.com

#maratonskemesto #kosice #kosicemarathon #europesoldest

You Tube Instagram Facebook

#dnescestujem #dovolenka #slovensko #visitslovakia

Facebook